آموزشاینترنت و شبکهنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور از مرورگر تور استفاده کنیم ؟ آموزش تصویری و گام به گام در کیمیانو

اگر تاکنون اسم دارک وب یا دیپ وب را شنیده باشید، حتما نام مرورگر تور نیز به گوشتان خورده است. این مرورگر، عمدتا برای ورود به بخش تاریک اینترنت استفاده می‌شود و از سطح امنیتی بسیار بالایی برخوردار است.

در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که مرورگر تور چیست، چه کاربردی دارد و نحوه استفاده از آن چگونه است. پس تا انتهای مقاله با کیمیانو همراه باشید.

مرورگر تور چیست؟

نام این مرورگر، مخفف عبارت The Onion Router است. این مرورگر دارای لایه‌های امنیتی بسیار قدرتمندی است و به کاربر این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی راجع به امنیت فعالیت‌های آنلاین، مکان و هویت خود، به وبگردی و انجام کارهای مورد نیاز خود در اینترنت بپردازد.

ممکن است با خود فکر کنید که برای بالا بردن سطح امنیت فعالیت‌های آنلاین در وب، مرورگرهای کروم و فایرفاکس قابلیت‌های ویژه‌ای مانند Incongito mode را طراحی کرده‌اند.

علی رغم این که قابلیت شخصی‌سازی جستجو در این مرورگرها اجازه نمی‌دهد افراد دیگر تاریخچه جستجوی شما را پیدا کنند، اما این ویژگی نمی‌تواند ISP شما را از کنترل کردن وب‌سایت‌های بازدید شده باز دارد.

ممکن است به هر دلیلی تصمیم بگیرید کاملا امن و محرمانه در اینترنت بگردید و این مرورگر امن این امکان را برایتان فراهم می‌کند.

اگر قصد دارید این مرورگر را نصب کنید، بهتر است ابتدا قسمت بعدی را که راجع به نحوه نصب و استفاده از مرورگر تور است، مطالعه کنید.

نحوه نصب مرورگر تور

در این بخش قصد داریم نحوه نصب این مرورگر را روی ویندوز، به شکل قدم به قدم توضیح دهیم.

ابتدا مرورگر تور را دانلود کنید

مرورگر تور
پس از دانلود این مرورگر، در صورتی که فایل مرورگر به شکل زیپ بود باید آن را استخراج کنید. پس از استخراج آن، ممکن است پنجره‌ای را که در تصویر بالا می‌بینید برایتان باز شود که از شما می‌خواهد زبان مرورگر را انتخاب کنید. پس از انتخاب زبان مورد نظر، روی گزینه OK کلیک کنید.

محل مورد نظر را برای نصب مرورگر تور، انتخاب کنید

مرورگر تور
بعد از این که زبان مرورگر را انتخاب کردید، باید تصمیم بگیرید که فایل مرورگر در کدام قسمت سیستم ذخیره شود. پنجره‌ای که مشاهده می‌کنید، در حالت پیش فرض پوشه c سیستم را برای ذخیره انتخاب می‌کند که در صورت نیاز می‌توانید آن را تغییر دهید. اکنون روی گزینه install کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

شروع فرآیند نصب مرورگر تور


پس از فشردن گزینه install در مرحله قبل، پنجره‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید برای شما باز می‌شود و به این معنی است که فرآیند نصب مرورگر آغاز شده است.

تکمیل فرآیند نصب مرورگر تور

مرورگر تور
هنگامی که این پنجره روی صفحه مانیتور ظاهر شد، یعنی فرآیند نصب تکمیل شده است. در این مرحله باید روی دکمهfinish کلیک کنید تا مرورگر اجرا شود.

نحوه استفاده از مرورگر تور

در بخش قبلی یاد گرفتیم که چگونه این مرورگر را روی ویندوز نصب کنیم. اکنون می‌خواهیم نحوه استفاده این مرورگر را به شکل گام به گام بررسی کنیم.

مرورگر تور
هنگامی که برای اولین مرتبه مرورگر تور را باز می‌کنید، با این پنجره مواجه خواهید شد. این پنجره به شما می‌گوید که در صورت نیاز، می‌توانید بعضی از تنظیمات پیش فرض مرورگر را به شکل دلخواه خود تغییر دهید. در صورت تمایل به تغییر تنظیمات، گزینه Congiure را انتخاب کنید، در غیر این صورت روی گزینه Connect کلیک کنید تا مرورگر وصل شود.

اتصال مرورگر تور

مرورگر تور
پس از کلیک کردن روی گزینه connect در مرحله قبل، این پنجره که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای شما باز خواهد شد. این پنجره نشان می‌دهد که مرورگر در حال متصل شدن به شبکه اینترنت شما است.

ورود به مرورگر تور


پس از اتصال موفقیت آمیز مرورگر، با پنجره بالا روبرو خواهید شد. ممکن است اولین مرتبه‌ای که می‌خواهید مرورگر را باز کنید کمی زمان ببرد، پس عجله نکنید. پس از ظاهر شدن این صفحه، مرورگر آماده استفاده است و می‌توانید از امنیت بالای مرورگر تور لذت ببرید!

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا