گزارش مالی

تاثیر کرونا بر چشم انداز TSMC برای سال ۲۰۲۰

TSMC به عنوان بزرگترین شرکت مستقل تولید کننده نیمه هادی ها در جهان شناخته می شود؛ این شرکت در ابتدای سال ۲۰۲۰ پیش بینی های امیدوارنه کننده ای داشت که مهم ترین آن ها چشم انداز رشد ۸ درصدی بازار محصولات این مجموعه (به جز بخش مربوط به قطعات حافظه) بود، اما روز گذشته، طی کنفرانسی که در آن سرمایه گذاران نیز حاضر بودند، پیش بینی شد رشد بازار ریخته گری در ادامه سال از ۱۷ درصد به عددی بین ۷ تا ۱۳ درصد کاهش پیدا کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا از سوی کاربران تلفن های هوشمند، این مجموعه به ناچار دیدگاه محافظه کارانه تری در قبال سال ۲۰۲۰ اتخاذ کرده است.

به اعتقاد مدیران، بحران ناشی از بیماری کرونا طی ماه های آینده ادامه خواهد داشت.

در همین رابطه، کارشناسان و تحلیل گران حوزه فناوری بر این باورند که فروش تلفن های هوشمند در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷ تا ۹ درصدی در مقیاس جهانی روبرو خواهد شد.

شاید تنها عاملی که بتواند از این اتفاق جلوگیری کند، فناوری اینترنت ۵G باشد.

بر اساس ادعای مدیران TSMC ، فروشندگان تلفن هوشمند و ارائه دهندگان خدمات مخابراتی به طور گسترده ای در حال بازاریابی و تبلیغات برای نسل پنجم اینترنت همراه هستند تا چشم انداز فروش محصولات خود را افزایش دهند.

بنابراین این مجموعه معتقد است شبکه ۵G طی سال های آینده عامل محرک این صنعت خواهد بود. پیش بینی می شود چشم انداز فروش تلفن های مجهز هوشمند مجهز به اینترنت نسل پنجم در سال رشد ۱۵ درصدی را تجربه کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا