آموزشاینترنت و وبتلفن هوشمند / تبلت

آموزش غیر فعال کردن iMessage و FaceTime در آیفون

iMessage و FaceTime یکی از ابزار های پیام رسان مخصوص اپل می باشند که برای ارسال پیام بین دستگاه های آیفون ، آیپد ، آیپاد و مک این شرکت استفاده می شود. این ابزار کاملا رایگان است و مادامی که شما از یکی از محصولات اپل استفاده کنید می توانید از آن بهره ببرید.

متاسفانه به دلایلی این ابزار در ایران عملکرد قابل قبولی ندارد و گاهی اوقات پیام ها را با تاخیر به گیرنده تحویل می دهد. از سوی دیگر زمانی که قصد دارید آیفون خود را به تلفن هوشمند از سایر برند ها تغییر دهید، توصیه می شود حتما این ابزار را خاموش کنید تا پیام های ارسال شده توسط سایر افرادی که هنوز از آیفون استفاده می کنند را روی گوشی جدید دریافت کنید.

چگونه iMessage را خاموش کنیم؟

 آیفون FaceTime
 

برای خاموش کردن سرویس پیام رسان iMessage ابتدا باید وارد تنظیمات آیفون شوید.

FaceTime
 

در صفحه تنظیمات گزینه “Message” را انتخاب کنید.

 آیفون iMessage
 

در صفحه مربوط به پیام ها کلید مقابل گزینه “iMessage” را خاموش کنید. به این ترتیب ابزار این روی گوشی آیفون شما غیر فعال می شود و تمام پیام ها را از طریق سرویس اس ام اس اپراتور دریافت خواهد کرد. روش غیر فعال کردن iMessage در سایر دستگاه های دارای سیستم عامل iOS نظیر آیپاد و آیپد نیز به همین صورت است. همچنین اگر قصد داشتید دوباره این سرویس را فعال کنید، می توانید مسیر بالا را دوباره دنبال کنید.

چگونه FaceTime را در آیفون خاموش کنیم؟

اپلیکیشن FaceTime هم مانند سرویس iMessage مخصوص دستگاه های اپل است، با این تفاوت که امکان برقراری تماس های صوتی و تصویری را فراهم می کند. برای غیر فعال کردن این اپلیکیشن باید مسیر زیر را دنبال کنید.

وارد تنظیمات آیفون شوید.

اپل imessage

 

در صفحه تنظیمات گزینه “FaceTime” را انتخاب کنید.

اپل FaceTime

 

در صفحه جدید کلید مقابل عبارت ” FaceTime” را خاموش کنید. به این ترتیب شماره سریال آیفون شما از لیست دستگاه های در سرور این اپلیکیشن حذف شده و دریافت تماس از طریق این اپلیکیشن غیر فعال می شود.

 اپل imessage

 

اگر در حال حاضر به گوشی آیفون خود دسترسی ندارید، به عنوان مثال اگر قبل از غیر فعال کردن این دو ابزار آن را فروخته اید، می توانید با در اختیار داشتن اپل آیدی خود به وبسایت اپل مراجعه کرده و برای خاموش کردن “iMessage” و “FaceTime” اقدام نمایید. اپل پس از تایید کردن هویت شما از طریق ارسال پیامک امکان غیر فعال کردن آن ها را فراهم می کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا