اینترنت و شبکه

توییتر، پست های مرتبط با اینترنت ۵G با ویروس کرونا را حذف خواهد کرد

توییتر پست های مربوط به تئوری های توطئه اینترنت ۵G را به لیست بلند بالای ادعاهای نادرست در مورد ویروس کرونا اضافه کرد تا توییت های دارای این محتوا از این به بعد حذف شوند.

طبق این قانون جدید، توییتر پست هایی را مورد هدف قرار می دهد که “با طرح ادعاهای نادرست، مردم را به مشارکت در فعالیت های خطرناک تشویق می کنند و می توانند باعث خسارت یا نابودی زیرساخت های اینترنت ۵G شوند.”

البته این قانون جدید شامل تمام توییت های مربوط به موضوع تئوری توطئه اینترنت ۵G نمی شود. توییتر اعلام کرده است اولویت حذف با توییت هایی همچون “اینترنت ۵G عامل ویروس کرونا است، بروید و دکل های مخابراتی در شهر و محله خود را از بین ببرید” است که مستقیما مردم را به اقدامات خرابکانه دعوت می کند.

توییتر - کیمیانو

تئوری های توطئه مطرح شده در رابطه با اینترنت ۵G همزمان با شیوع ویروس کرونا به طرز قابل توجهی مشکل ساز شده اند. بر اساس گزاش Associated Press، در یک ماه گذشته بیش از ۵۰ آتش سوزی عمدی با هدف منهدم کردن دکل های مخابراتی و سایر تجهیزات اینترنت نسل پنجم در انگلستان ثبت شده است.

این آپدیت جدید نسخه کامل تری از قوانین قبلی است. قوانین قبلی عمدتا شامل حال اطلاعات نادرستی می شد که می توانستند باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم شوند. به عنوان مثال توییت هایی با ادعای کمبود مواد غذایی که در مواردی نقطه شروع هجوم به فروشگاه ها بودند مورد هدف قرار می گرفتند. توییتر می گوید در این مدت بیش از ۲٫۳۰۰ توییت با “محتوای گمراه کننده و احتمالا خطر آفرین” را حذف کرده است.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا