پردازندهسخت افزار

آمریکا به شرکت‌های چیپ‌سازی برای تامین چیپ گوشی‌های هواوی چراغ سبز نشان داد

دولت آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به تعداد بیشتری از شرکت‌های چیپ‌سازی اجازه داده است قطعات گوشی‌های هواوی را تامین کنند، البته تا زمانی که برای کسب‌وکار ۵G این شرکت استفاده نشوند.

شاید این اقدام جدید کمی از فشار روی شانه‌های غول چینی کم کند.

طبق گزارش جدید روزنامه فایننشال تایمز، این اقدام می‌تواند راه چاره‌ای را پیش روی هواوی بگذارد چون تحریم علیه شرکت‌های چیپ‌سازی کم یا بیش بقای این شرکت بزرگ را مورد تهدید قرار داده بود.

آمریکا به شرکت‌های چیپ‌سازی برای تامین چیپ گوشی‌های هواوی چراغ سبز نشان داد

کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند هواوی که با این تحریم‌ها بیشتر از همه تحت تاثیر قرار گرفته است، حالا فرصت بهبود دارد.

این گزارش اشاره می‌کند درخواست برای دریافت مجوز تامین قطعات هواوی زمانی تایید می‌شود که شرکت مربوطه ثابت کند فناوری مورد نظر از ۵G پشتیبانی نخواهد کرد.

یکی از مدیران اجرایی یک شرکت نیمه‌هادی آسیایی به فایننشال تایمز گفته است که چیپ‌های دستگاه‌های موبایل مشکل‌آفرین نیستند و افزوده است این شرکت خوشبین است برای انجام فعالیت تجاری با هواوی مجوز لازم را به دست آورد.

ایالات متحده به علت جنگ تجاری بین چین و آمریکا، از ماه می ۲۰۱۹ شرکت هواوی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است تا عملا جلوی این شرکت را در انجام کسب‌کار با شرکت‌های مقیم آمریکا یا شرکت‌هایی که از فناوری آمریکایی استفاده می‌کنند، بگیرد.

مگر آن که، این شرکت‌ها بتوانند یک مجوز ویژه از آمریکا به دست آورند.

آمریکا به شرکت‌های چیپ‌سازی برای تامین چیپ گوشی‌های هواوی چراغ سبز نشان داد

چند ماه قبل، این محدودیت‌ها حتی شدت یافت. چون آمریکا تامین چیپ و فناوری آن را نیز برای هواوی تحریم کرد. با آن که نتیجه آن توقف تامین چیپ برای هواوی بود، ولی مشخص شده است آسیب فوق‌العاده زیادی نیز به صنعت نیمه‌هادی زده است.

چون تامین‌کنندگان میلیاردها دلار ضرر را پیش‌بینی می‌کنند.

گرچه، اخیرا تعداد شرکت‌هایی که برای معامله با غول چینی مجوز دریافت کرده‌اند، بیشتر شده است. شرکت Samsung Display اخیرا اجازه پیدا کرده است تا پنل‌های اولد خود را در اختیار هواوی قرار دهد و پیش از آن اینتل تایید کرده بود اجازه تامین چیپ‌های لپ تاپ‌های هواوی را به دست آورده است.

گرچه سونی و شرکت چینی امنی‌ویژن (OmniVision) که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است، همچنین مجوز تامین حسگرهای تصویر CMOS را به دست آوردند که در دوربین گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند.

براساس این گزارش، بیش از ۳۰۰ شرکت از جمله سامسونگ الکترونیک، کوآلکام، مدیاتک به همراه سایرین درخواست خود را برای اجازه همکاری با هواوی ثبت کردند و انتظار دارند طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده، مورد تایید قرار گیرد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا