آموزشتلفن هوشمند / تبلت

آموزش استفاده از قابلیت ضبط صفحه نمایش در اندورید ۱۱

بعد از معرفی و سپس حذف قابلیت ضبط صفحه نمایش در اندورید ۱۰، به نظر می رسد گوگل بالاخره ورژن بدون نقص Screen Recorder را به نسخه ۱۱ این سیستم عامل اضافه کرده است. بر خلاف ورژن قبلی که سال گذشته معرفی شد، به نظر می رسد این قابلیت جدید کاملا آماده استفاده است، و بهتر از همه اینکه مخفی نشده است. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از ضبط صفحه اندروید ۱۱ را مرور کنیم.

 

آموزش استفاده از Screen Recorder در اندورید ۱۱

برای شروع دو بار از بالاترین نقطه صفحه نمایش به سمت پایین بکشید تا منوی Quick Settings کاملا باز شود. حالا آیکن “Screen Record” را پیدا کنید (در صورت نیاز افقی را به سمت چپ یا راست بکشید تا آیکن نشان داده شود) و روی آن ضربه بزنید.

در ادامه پنجره ای باز می شود که در آن دو گزینه وجود دارد: “Record audio” به معنای ضبط صدا که فعلا به میکروفون محدود شده است و در آینده ممکن است ضبط صدای داخلی دستگاه را نیز شامل شود، و “Show touches on screen” که در صورت فعال بودن هر بار لمس شدن صفحه نمایش توسط کاربر را با نقطه ای سفید در ویدیو ضبط شده نشان می دهد.

گوگل

گوگل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از اینکه فعال یا عدم فعال بودن گزینه های بالا را با توجه به نیاز خود مشخص کردید، دکمه “Start” را لمس کنید. در ادامه شمارش معکوسی در نوار وضعیت (سمت چپ آیکن باتری) آغاز خواهد شد. وقتی این شمارش معکوس به صفر رسید، تایمر به یک دایره سفید و قرمز رنگ (نماد ضبط ویدیو) تبدیل می شود که یعنی ضبط ویدیو از صفحه نمایش آغاز شده است.

گوگل

برای توقف ضبط، منوی نوتیفیکیشن ها را باز کرده و روی گزینه “Stop” در قسمت هشدار Screen Recorder ضربه بزنید. راهکار دوم این است که دوباره به منوی تنظیمات رفته و با استفاده از آیکن “Screen Recording” به فرایند ضبط خاتمه دهید. پس از اتمام ضبط، فایل ویدیو در پوشه “Movies” ذخیره می شود. شما می توانید با استفاده از نرم افزار های مدیریت فایل یا از طریق گالری گوشی به ویدیو تهیه شده از صفحه نمایش دسترسی داشته باشید.

سیستم عاملسیستم عامل

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا