آموزشبرنامه اندرویدتلفن هوشمند / تبلت

ابزار جدید سامسونگ برای انتقال فایل های حجیم

علی رغم وجود تکنولوژی Wi-Fi Direct در محصولات سامسونگ، کاربران هنوز در انتقال فایل های حجیم بین تلفن های هوشمند و تبلت های این برند دچار مشکل می شوند. در مقابل اپل به عنوان اصلی ترین رقیب سامسونگ AirDrop را ارائه می دهد که به خوبی از پس انتقال فایل با سایز بالا بر می آید. به همین دلیل سامسونگ تصمیم گرفته است با گنجاندن ابزار جدیدی به نام “Quick Share” در مدل های گلکسی اس ۲۰ و گلکسی زد فلیپ این کمبود را رفع کند. این ابزار در واقع سیستم انتقال داده جدید سامسونگ برای دستگاه های این برند است که با استفاده از ارتباط وای فای اما با سهولت بیشتر وظیفه خود را انجام می دهد.

Wuick Share در واقع سیستم انتقال داده جدید سامسونگ برای دستگاه های این برند است که با استفاده از ارتباط وای فای اما با سهولت بیشتر وظیفه خود را انجام می دهد. این ابزار به دستگاه های دارای رابط کاربری نسخه One UI 2.1 یا جدیدتر (در حال حاضر گلکسی اس ۱۰ و مدل های بعد از آن) اضافه می شود. نکته قابل توجه درمورد عملکرد این ابزار عدم نیاز آن به اتصال فعال و از پیش برقرار شده است.

آموزش استفاده از Quick Share در تلفن های هوشمند سامسونگ

گام اول: Quick Share را فعال کنید

این ابزار معمولا به صورت پیش فرض روی دستگاه فعال است. اما اگر قبلا آن را غیر فعال کرده اید، باید با مراجعه به تنظیمات سریع دستگاه روی آیکن “Quick Share” ضربه بزنید تا دوباره روشن شود.

سامسونگ

اگر انگشت خود را چند لحظه روی این آیکن نگه دارید، صفحه ای باز می شود که در آن می توانید برای تغییر نام دستگاه، تعیین دستگاه هایی که اجازه ارسال فایل دارند (همه یا فقط مخاطبین)، و انجام سایر سفارشی سازی های این ابزار اقدام کنید. برای امنیت بیشتر توصیه می شود با انتخاب “Only Contacts” فقط به مخاطبین اجازه دهید فایل برای شما بفرستند.

سامسونگ

 

گام دوم: ارسال داده

در این مرحله باید اپلیکیشن فایل یا هر اپلیکیشن دیگری که به فایل مورد نظر شما دسترسی دارد را باز کنید. حالا فایل یا فایل هایی که قصد دارید به اشتراک بگذارید را انتخاب کرده و روی دکمه “Share” ضربه بزنید. در منویی که باز می شود بخشی به نام “Quick Share” به همراه نام دستگاه هایی که امکان ارسال داده به آن ها وجود دارد نشان داده می شود. اگر دستگاه مورد نظر را نمی بینید، روی “Quick Share” ضربه بزنید تا لیست کامل دستگاه ها باز شود. حالا می توانید دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.

کیمیانو

در ادامه روی دستگاهی که قرار است فایل ارسال شده توسط شما را دریافت کند پیامی ظاهر می شود که در مورد قبول کردن یا نکردن فایل می پرسد. با انتخاب “Accept” توسط شخص گیرنده عملیات انتقال آغاز می شود.

 

بخش آموزش

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا