آموزشاینترنت و وبتلفن هوشمند / تبلت

آموزش استوری گذاشتن و تغییرات و تنظیمات آن در اینستاگرام

استوری گذاشتن در اینستاگرام ابزار جدیدی است که به شما اجازه می دهد علاوه بر پست های معمولی، هر آنچه که در لحظه اتفاق می افتد را برای یک بازه زمانی ۲۴ ساعته به اشتراک بگذارید، پس از آن محتوای منتشر شده از استوری stories و پیج شما حذف خواهد شد.

استوری اینستاگرام راه حلی مناسب برای به اشتراک گذاری وقایعی است که در لحظه اتفاق می افتند و آنقدر مهم نیستند که به عنوان پست برای مدت زمان طولانی یا حتی همیشه در پیج شما باقی بمانند. به این ترتیب دوستان و دنبال کنندگان شما می توانند ببینند که در حال انجام چه کاری هستید یا چه اتفاق جدیدی در زندگی روزمره شما رخ داده است، بدون اینکه با شلوغی قسمت پست ها مواجه شوند. استوری گذاشتن در اینستاگرام حرکتی مثبت در جهت بهینه سازی این شبکه اجتماعی و ارتقای محبوبیت آن در میان کاربران است.

چگونه استوری دیگران را ببینیم؟

برای دیدن stories افرادی که دنبال می کنید به صفحه خانه اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه نمایید. در بالای این صفحه نواری افقی وجود دارد که تصاویر پروفایل افراد را با دایری ای قرمز رنگ دور آن ها نشان می دهد. طبق الگوریتم اینستاگرام stories افرادی که با تعامل بیشتری داشته اید جلوتر از سایرین در این نوار قرار می گیرد.

استوری گذاشتن اینستاگرام

حالا کافیست روی آیکن دایره شکل تصویر پروفایل هر شخص ضربه بزنید تا stories آن نشان داده شود.

استوری گذاشتن اینستاگرام

بعد از باز شدن استوری نوار باریکی بالای آن مشاهده می شود که نشان دهنده مدت زمان stories است. همچنین اگر این نوار به چند تکه تقسیم شده باشد، هر تکه نشان دهنده یک استوری است. در پایین صفحه نیز نواری وجود دارد که شما می توانید واکنش خود نسبت به استوری را با استفاده از آن نشان دهید. پیام نوشته شده در این قسمت در دایرکت مسیج های شخصی که stories را منتشر کرده به او نشان داده می شود. همچنین می توانید با ضربه زدن روی آین سه نقطه در گوشه سمت راست پایین و انتخاب گزینه “Report” محتوای استوری را گزارش دهید یا اصطلاحا ریپورت کنید تا اینستاگرام با آن برخورد کند.

با ضربه زدن به ناحیه سمت چپ یا راست صفحه نمایش می توانید به stories قبلی یا بعدی منتقل شوید. همچنین می توانید انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت چپ یا راست بکشید تا استوری های شخص قبلی یا بعدی را ببینید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

در نهایت با لمس دکمه X گوشه سمت راست بالا می توانید از استوری ها خارج شوید.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم؟

برای استوری گذاشتن در اینستاگرام ابتدا باید آیکن دوربین در گوشه سمت چپ بالای صفحه خانه را لمس کنید یا در همان صفحه انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت راست بکشید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

پس از آن دوربین گوشی باز می شود.

استوری گذاشتن اینستاگرام

در این مرحله چهار حالت مختلف وجود دارد که عبارتند از: Normal، Boomerang، Hands Free و Live

در حالت Normal می توانید با یک بار ضربه زدن روی آیکن دایره پایین صفحه عکسی برای استوری کردن تهیه کنید. در همین حالت با نگه داشتن آیکن دایره شکل ویدیو نیز تهیه می شود.

در حالت Boomerang تعدادی تصویر تهیه شده و به یکدیگر متصل می شوند تا ویدیویی به سبک خاص تهیه شود.

استوری گذاشتن اینستاگرام

در حالت Hands Free امکان تهیه ویدیو بدون نگه داشتن انگشت روی دکمه فراهم شده است. کافیست یک بار روی آیکن دایره ضربه بزنید تا ضبط ویدیو آغاز شود و دوباره آن را لمس کنید تا متوقف شود.

در نهایت، حالت Live امکان پخش زنده ویدیویی را فراهم می کند.

استوری گذاشتن اینستاگرام

حین آماده کردن استوری برای انتشار می توانید از تنظیمات مختلف که با لمس آیکن چرخ دنده موجود در گوشه سمت چپ بالا ظاهر می شود نیز استفاده کنید. این تنظیمات به شما اجازه می دهند دسترسی بعضی از کاربران به استوری را مسدود کنید یا امکان پاسخ به استوری را فقط در اختیار گروه خاصی قرار دهید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

امکانات دیگری نیز در صفحه ویرایش استوری وجود دارند که عبارتند از دکمه های فلش، حالت شب، و تغییر به دوربین جلو یا عقب که با استفاده از آن ها می توانید شرایط بهتری برای تهیه محتوای stories رقم بزنید.

اما اگر محتوای stories را از قبل آماده کرده اید، می توانید انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا به گالری دستگاه منتقل شوید و از میان تصاویر از قبل تهیه شده انتخاب کنید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

پس از انتخاب تصویر یا ویدیو مورد نظر، محتوای آن روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

استوری گذاشتن اینستاگرام

برای اضافه کردن استیکر، متن و طرح کشیده شده توسط دست می توانید از ابزار های قرار گرفته در گوشه سمت راست بالای صفحه کمک بگیرید.

بعد از اعمال تغییرات نیز می توانید پیش نمایش stories خود را با استفاده از دکمه “Save” ذخیره کنید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

در نهایت برای انتشار استوری روی دکمه “Your Story” ضربه بزنید.

همچنین می توانید آیکن فلش را لمس نموده و در منوی باز شده گزینه “Your Story” را انتخاب کنید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

چگونه بفهمیم چه کسانی استوری را دیده اند؟

برای اینکه آمار بازدید استوری شامل افرادی که آن را دیده اند را در اختیار داشته باشید، روی آیکن تصویر پروفایل خود که اولین مورد در نوار استوری ها است ضربه بزنید.

استوری گذاشتن اینستاگرام

سپس زمانی که استوری در حال پخش شدن است انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا لیست افرادی که استوری شما را مشاهده کرده اند ظاهر شود.

استوری گذاشتن اینستاگرام

امیدواریم این مقاله به خوبی توانسته باشد مبحث stories اینستاگرام را برای شما تشریح کند. در پایان توصیه می کنیم برای تمرین آنچه که آموختیم این پست را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

شما نیز می توانید از آموزش چگونه با ساده ترین روش استوری های اینستاگرام را دانلود کنیم؟ جهت بهره مندی بیشتر از این شبکه اجتماعی نمایید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا