آموزشاینترنت و شبکهفناوریموبایلنرم‌افزار و اپلیکیشن

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید ؟

در دنیایی که پر از اطلاعات است و روزانه داده‌های زیادی بین افراد مختلف به اشتراک گذاشته می‌شود، احتمالا پیدا کردن محتوایی که واقعا به دردتان بخورد کمی دشوار است. اما نگران نباشید چرا که گوگل دیسکاور ( Google Discover ) این مشکل شما را رفع خواهد کرد، حال اگر دوست دارید بیشتر با این سرویس از گوگل آشنا شوید تا انتهای مطلب همراه کیمیانو باشید.

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید؟

تاریخچه مختصری از گوگل دیسکاور

در حقیقت این برنامه سال ۲۰۱۲ در دسترس کاربران قرار گرفت، اما آن زمان این سرویس Google Now نامیده می‌شد. هدف از ساخت این سرویس این بود که بدون وارد کردن چیزی اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. به عبارت دیگر جستجوهای گوگل را برایتان انجام دهد.

Google Now می‌توانست رویدادهای ورزشی آینده، رویدادهای تقویم و اطلاعات دیگر را به شما نشان دهد. کم کم، گوگل این سرویس خود را حذف کرد و بسیاری از این قابلیت‌ها را در اختیار یک قابلیت از گوگل اسیستنت به اسم Snapshot قرار داد.

سرانجام این برنامه به گردهم‌آوری مقالاتی از سراسر وب خلاصه شد و نام آن به گوگل فید (Google Feed) تغییر کرد. در سال ۲۰۱۸، گوگل نام جدیدی را برای این سرویس گذاشت که همان گوگل دیسکاوری است که امروز از آن صحبت می‌کنیم.

گوگل دیسکاور چه کاری انجام می‌دهد؟

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید؟

هدف Google Discover با توجه به نام آن کاملا مشخص است؛ یعنی کمک به کاربر تا به محتوای مورد علاقه خود در سراسر وب دسترسی پیدا کند. بخش خبر این سرویس برای هر شخصی مطابق با سلیقه محتوایی او شخصی سازی شده است.

نیازی نیست که مدام در سایت‌های مختلف بچرخید تا به محتوایی که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید. چرا که این سرویس گوگل تمام محتواهایی را که فکر می‌کند شما به آن علاقه دارید جمع‌آوری می‌کند و در اختیارتان قرار می‌دهد.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که برنامه گوگل را باز کنید و حال به تمامی محتواهای مورد علاقه خود دسترسی خواهید داشت.

از Google Discover تنها می‌توانید در تلفن یا تبلت تحت سیستم عامل ویندوز و آیفون بهره ببرید و این قابلیت تحت وب نیست. فقط اپلیکیشن Google  موجود در پلی استور گوگل و اپ استور اپل آن را دارد.

چگونه Google Discover تشخیص می‌دهد به چه چیزی علاقه دارید؟

Google Discover برای شما شخصی شده است، اما دقیقا چگونه کار می‌کند؟ اولین و مهم‌ترین چیزی که در اختیار گوگل قرار دارد، جستجوهایی است که قبلا انجام داده‌اید که این مورد می‌تواند شامل فعالیت در اینترنت، جستجوهای یوتیوب و موارد دیگر باشد.

مهم‌تر از این مسائل نحوه شخصی سازی گوگل دیسکاور است. به بخش خبری آن به عنوان یک الگوریتم فکر کنید، این بخش فقط با اطلاعاتی که شما در اختیار آن قرار می‌دهید بهتر خواهد شد. بنابراین به نحوی این بخش دست خودتان است.

در ابتدا ممکن است مواردی پیدا کنید که مورد علاقه‌تان نیستند که کاملا طبیعی است، به همین دلیل اگر به گوگل بگویید که به آن علاقه ندارید دیگر برایتان به نمایش در نمی‌آید.

نحوه شخصی‌سازی Google Discover

شخصی سازی گوگل دیسکاور کاملا به معنای اقدام برای پیدا کردن محتوایی است که آن‌ها دنبال می‌کنید. بخش تاریخچه در قسمت اخبار به عنوان اطلاعاتی است که گوگل از آن برای تنظیم دقیق‌تر استفاده می‌کند یا به عبارت دیگر آن را برایتان شخصی‌سازی خواهد کرد.

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید؟

به عنوان مثال، در این جا خبری در مورد نمایش جنگ ستارگان آورده شده است. با زدن دکمه منو چند گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد.

در چنین شرایطی می‌توانید با انتخاب مورد دوم یعنی Not Interested in Disney+ به گوگل گفت که به این موضوع علاقه‌ای ندارم.

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید؟

علاوه بر این، می‌توانید گزینه کنترل را انتخاب کنید و به گوگل بگوییم که چه اندازه تمایل داریم این مورد را در اکسپلورر خود مشاهده کنیم.

گوگل دیسکاور چیست و چطور روی گوشی خود به آن دسترسی داشته باشید؟

مواردی که گفته شد اصول پایه شخصی سازی اکسپلورر است، اما موارد بیشتری نیز وجود دارد که می‌توانید با آن انجام دهید.

به زبان ساده، گوگل دیسکاور محتوای شخصی و مورد علاقه شما از سراسر وب است. اگر همیشه به دنبال چیزهای جالب و جدید برای خواندن یا تماشا هستید، می تواند ابزاری عالی و فوق‌العاده برای استفاده باشد و نکته اصلی این است که این ابزار با مرور زمان طی استفاده بیشتر خیلی بهتر خواهد شد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
howtogeek.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا