برنامه اندرویدنرم‌افزار و اپلیکیشن

برای جلوگیری از اخبار جعلی، محدودیت در ارسال مجدد پیام ها در واتساپ اعمال می شود

در راستای جلوگیری از انتشار اخبار کذب و اطلاعات نادرست، به تازگی محدودیت هایی در بخش ارسال مجدد پیام های متنی اپلیکیشن واتساپ ایجاد شده است. این تغییر باعث شده است پیام هایی متنی بعد از پنج بار ارسال مجدد به صورت انبوه، در هر اقدام فقط قابل ارسال به یک چت و گروه واتساپی باشند. طبق ادعای مدیران این پیام رسان، محدودیت های اتخاذ شده به کاهش سرعت انتشار و حجم اخبار نادرست کمک می کند، و باعث می شود اپلیکیشن واتساپ محلی مناسب برای مکالمه های شخصی باشد.

در مجموع به نظر می رسد این محدودیت موثر واقع شده است، چرا که واتساپ در گفتگویی با TechCrunch اعلام کرده است:

“به دنبال اعمال محدودیت در ارسال مجدد پیام های متنی، انتشار پیام هایی که مکررا بین کاربران و گروه ها ارسال می شدند بیش از ۷۰ در سطح جهان کاهش یافته است.”

در گذشه نیز محدودیت های مشابهی وضع شده بود که قانون جدید به نوعی آن ها را تکمیل کرده است. در سال ۲۰۱۸ پس از تغییری که روی واتساپ اعمال شد، کاربران می توانستند پیام های متنی را به حداکثر پنج گروه یا مخاطب در یک اقدام ارسال کنند. همین باعث شد ارسال مجدد پیام های متنی در عرض دو سال ۲۵ درصد کاهش پیدا کند.

اما اخیرا با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این بیماری در سطح دنیا، اپلیکیشن واتساپ شاهد رشد چشمگیر در تعداد پیام هایی که مجددا ارسال می شوند بوده است. به اعتقاد کاربران این اپلیکیشن پیام رسان، تعدا قابل توجهی از این پیام ها باعث تشویش اذهان عمومی شده و به نشر اخبار نادرست کمک می کنند. به همین دلیل مدیران واتساپ تصمیم گرفته اند با معرفی این محدودیت شرایط را تا حدودی آرام نگه دارند.

علاوه بر بحران ناشی از ویروس کرونا، چند ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نیز برگزار می شود و ریسک انتشار اخبار و اطلاعات غلط در این شرایط در بالاترین سطح خود قرار دارد. با این حال واتساپ به خوبی نشان داده است که حتی تغییری کوچک می تواند تفاوت های بزرگی رقم بزند و از بروز مشکلات جدی جلوگیری کند.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا