آموزشآموزش کامپیوترامنیت

بهترین آنتی ویروس برای ویندوز ۱۰

صرف نظر از میزان دقتی که کاربر به خرج می دهد، هر سیستم یا ویندوز ۱۰ نیاز به یک آنتی ویروس قدرتمند دارد؛ علاوه بر آنتی ویروس، وجود یک آنتی مالور نیز ضروری است، چرا که امروزه آنتی ویروس ها به تنهایی قادر به دفاع در برابر تمام حملات نیستند. به عبارت دیگر ترکیب یک آنتی ویروس قابل اعتماد و یک بد افزار مناسب می تواند از سیستم شما در برابر بسیاری از تهدیدات موجود در فضای وب نظیر ویروس ها، نرم افزار های جاسوسی، باج افزار ها و … حفاظت کند.

حالا این سوال مطرح می شود که کدام آنتی ویروس ها و آنتی مالور ها مناسب هستند؟ پاسخ به این سوال را با بررسی آنتی ویروس ها آغاز خواهیم کرد و پس از آن به معرفی بهترن ضد بدافزار مناسب ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت.

آیا ویندوز دیفندر می تواند جایگزین آنتی ویروس باشد؟

آنتی ویروس ویندوز 10

ویندوز ۱۰ دارای آنتی ویروس رایگانی به نام Windows Defender است که همزمان با نصب ویندوز در سیستم شما فعال می شود.

این ابزار که آپدیت های خود را از پکیج های Windows Update دریافت می کند، به صورت اتوماتیک تمام نرم افزار های مورد استفاده شما را اسکن می کند و با ارائه رابط کاربری قابل فهم امکان اجرای اسکن کامل سیستم را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین ویندوز دفندر بر خلاف بسیاری از آنتی ویروس های فعلی باعث کند شدن سیستم نمی شود و هنگام نصب برنامه های جدید شما را به درد سر نمی اندازد.

بنابراین می توان گفت ویندوز دفندر از شرایط لازم برای ایفای نقش آنتی ویروس در سیستم برخوردار است.

آیا ویندوز دیفندر بهتر از سایر آنتی ویروس ها است؟

آنتی ویروس ویندوز 10

علی رغم برخوردار از ویژگی های مثبت فراوان، وبسایت AV-TEST امتیاز بالایی به ویندوز دفندر نداده است و آن را در میان آنتی ویروس های برتر در زمینه محافظت کامل از ویندوز ۱۰ قرار نمی دهد.

این وبسایت در سال ۲۰۱۷ امتیاز ۴.۵ را در قبال ۹۹.۹ درصد محافظت در برابر بدافزار های رایج و ۹۸.۸ درصد تشخیص حملات روز صفر برای Windows Defender ثبت کرد.

این در حالی است که Avira ، یکی از آنتی ویروس های برتر این وبسایت با وجود عملکردی مشابه در ماه گذشته امتیاز ۶ را دریافت کرده است!

بنابراین می توان نتیجه گرفت که ویندوز دفندر با امتیاز ۴.۵ از ۶ به نوعی مورد اجحاف قرار گرفته است و عملکرد بهتری نسبت به آمار منتشر شده توسط وبسایت مذکور دارد.

در شرایط واقعی، توانایی یک آنتی ویروس قابل فراتر از امتیازاتی است که در تست های ماهانه دریافت می کند.

بعضی از آنتی ویروس ها در مقاطعی عملکرد بهتری در این تست ها دارند، اما سرعت سیستم را به شدت کاهش می دهند و مشکلات دیگری را به وجود می آورند. علاوه بر آن، بسیاری از آنتی ویروس ها صرفا برای محافظت از سیستم در برابر ویروس طراحی شده اند و از روش های دیگه حمله غافل می شوند.

آنتی ویروس ویندوز 10

در مقابل ویندوز دیفندر بدون ایجاد مزاحمت برای شما و کاملا رایگان نقش خود در محافظت از سیستم را ایفا می کند.

از سوی دیگر ویندوز ۱۰ از امکانات محافظتی متنوعی که اکثرا در ویندوز ۸ معرفی شده بودند برخوردار است.

یکی از این ابزار ها فیلتر SmartScreen است که از دانلود و اجرای بدافزار ها جلوگیری می کند.

با این تعاریف می توان گفت ویندوز دفندر در کنار سایر ابزار های ویندوز ۱۰ عملکرد موفقیت آمیزی در محافظت از سیستم به ثبت می رسانند، شاید حتی بهتر از آنتی ویروس های گران قیمت!

اما اگر به هر دلیلی قصد ندارید به Windows Defender اعتماد کنید، آنتی ویروس Avira می تواند گزینه مناسبی باشد.

نسخه رایگان این ابزار عملکرد قابل قبولی دارد، اما آگهی هایی دارد که به صورت پاپ آپ ظاهر می شوند و ممکن است کمی آزار دهنده باشد.

نسخه حرفه ای آن نیز بعضی از امکانات اضافه را ارائه می دهد. نکته مهم در رابطه با این آنتی ویروس این است که حتما افزونه هایی که حین نصب به مرورگر شما اضافه می کند را حذف کنید.

بهترین آنتی مالور برای تکمیل کار آنتی ویروس

آنتی ویروس ویندوز 10

امروزه بسیاری از حملات از طریق مرورگر ها و پلاگین های مربوط به آن ها انجام می شوند. بنابراین بسیار مهم است که در کنار آنتی ویروس از نرم افزار هایی که اجازه نمی دهند بدافزار ها بر سیستم شما مسلط شوند بهره ببرید.

پیشنهاد ما Malwarebytes است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

این آنتی مالور بر خلاف آنتی ویروس های رایج متخصص پیدا کردن نرم افزار های ناخواسته است.

علاوه بر آن ابزار آنتی اکسپلویت موجود در Malwarebytes نرم افزار ها سوءاستفاده گر مسدود می کند، حتی اگر این نرم افزار ها در کمین اجرای حملات روز صفری باشند که قبلا تجربه نشده اند.

این آنتی مالور همچنین دارای ابزار آنتی رنسام (ضد باج افزار) است تا از حملات مرتبط با اخاذی نظیر CryptoLocker جلوگیری کند.

آخرین نسخه Malwarebytes که شامل این سه ابزار است دارای با لایسنس یک ساله به قیمت ۴۰ دلار در دسترس است.

در نسخه رایگان سیستم برای پیدا کردن بدافزار ها و برنامه های ناخواسته اسکن شده و هشدار های مربوطه اعلام می شود، اما بر خلاف نسخه پرمیوم از اسکن کلی سیستم خبری نیست. در هر صورت توصیه می کنیم حداقل از نسخه رایگان این آنتی مالور بهره ببرید.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا