دسته بندی نشده

آموزش برقراری تماس ویدیویی گروهی در واتساپ

قابلیت برقراری تماس تصویری گروهی در پیام رسان دوست داشتنی واتساپ به شما اجازه می دهد در هر زمان و مکانی به جمع دوستان یا اعضای خانواده خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن در بسیاری از کنفرانس های کاری با تعداد اعضای شرکت کننده کم می توان واتساپ را جایگزین اپلیکیشن هایی همچون زوم کرد.

ما در این مقاله قصد داریم روش های مختلف برقراری و همچنین پاسخگویی به تماس های ویدیویی گروهی در واتساپ را مرور کنیم. بنابراین اگر فکر می کنید در آینده به این سرویس واتساپ نیاز خواهید داشت، تا پایان با ما همراه باشید.

پیش نیاز های فنی برقراری تماس ویدیویی گروهی در واتساپ

اولین نکته ای که قبل از شروع تماس ویدیویی باید به آن توجه داشته باشید وضعیت اینترنت است. طبیعتا هر چقدر سرعت اینترنت بیشتر باشد، کیفیت تصویر و صدا در طول تماس بیشتر خواهد بود.

مورد بعدی آپدیت بودن سیستم عامل دستگاه و همچنین نسخه واتساپ نصب شده روی آن است. در گوشی های اندوریدی قابلیت تماس ویدیویی گروهی فقط در Android 4.1 و نسخه های جدیدتر از آن وجود دارد.

روش اول: شروع تماس ویدیویی گروهی از قسمت تماس ها

     ۱. اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و وارد حساب خود شوید.

     ۲. روی آیکن تماس ها (Calls) در پایین صفحه ضربه بزنید.

     ۳. در صفحه تماس ها روی آیکن به شکل تلفن و علامث مثبت در کنار آن که گوشه سمت راست بالا قرار دارد ضربه بزنید.

     ۴. حالا گزینه New Group Chat را انتخاب کنید تا لیستی از مخاطبان شما نشان داده شود.

     ۵. مخاطبان خود را از این لیست انتخاب کنید. فعلا حداکثر ۸ نفر می توانند در تماس ویدیویی گروهی واتساپ حضور داشته باشند.

     ۶. در پایان روی آیکن ویدیو ضربه بزنید تا تماس ویدیویی گروهی واتساپ آغاز شود.

روش دوم: تماس ویدیویی گروهی در یک گروه با اعضای ثابت

     ۱. اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و وارد حساب خود شوید.

     ۲. روی آیکن چت ها (Chats) در پایین صفحه ضربه بزنید.

     ۳. در این صفحه چت یکی از گروه ها را انتخاب کنید.

     ۴. اگر گروه واتساپی کمتر از چهار عضو دارد، کافیست آیکن ویدیو را لمس کنید تا تماس ویدیویی گروهی آغاز شود. اما اگر تعداد اعضای گروه پنج نفر یا بیشتر است، ابتدا باید روی آیکن “تلفن و علامت +” ضربه بزنید، سپس مخاطبین را انتخاب کنید، و در نهایت آیکن ویدیو را لمس کنید.

روش سوم: تبدیل تماس ویدیویی معمولی به تماس ویدیویی گروهی

     ۱. اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و وارد حساب خود شوید.

     ۲. روی آیکن چت ها (Chats) در پایین صفحه ضربه بزنید.

     ۳. در این صفحه یکی از چت ها را انتخاب کنید.

     ۴. آیکن ویدیو را لمس کنید تا تماس ویدیو یک به یک آغاز شود.

     ۵. حالا در طول تماس می توانید با لمس آیکن به شکل یک شخص و علامت مثبت که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار گرفته است اعضای جدیدی به تماس ویدیویی اضافه کنید و یک مکالمه تصویری گروهی داشته باشید.

 

تماس ویدیویی

چگونه به تماس های ویدیویی گروهی در واتساپ پاسخ دهیم؟

زمانی که به یک تماس ویدیویی گروهی در واتساپ دعوت می شوید، همزمان با زنگ خوردن تلفن هوشمند تصویر اعضایی که در مکالمه ویدیویی حاضر هستند روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. نفر اول در لیست اعضای شرکت کننده در تماس تصویری گروهی در واقع شخصی است که از شما دعوت کرده است. حالا شما می توانید پیشنهاد شرکت در مکالمه ویدیویی گروهی را قبول کنید، آن را رد کنید، یا با یک پیام متنی وضعیت خود را اعلام کنید.

نکاتی در رابطه با تماس ویدیویی گروهی در واتساپ

چند ترفند و نکته جالب در مورد تماس های تصویری واتساپ وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شما به عنوان شروع کننده تماس ویدیویی گروهی نمی توانید عضوی را در طول مکالمه افراد حذف کنید. تنها راه ترک این نوع تماس قطع کردن و خارج شدن اشخاص با اختیار خودشان است.

برای اینکه بررسی کنید تماس تصویری گروهی چقدر طول کشید و چه کسانی در آن شرکت کرده اند، کافیست به صفحه تماس ها مراجعه کرده و آیکن علامت تعجب مقابل تماس مورد نظر را لمس کنید.

شما می توانید به عنوان عضو به همراه شخصی که بلاک کرده اید در یک تماس ویدیویی گروهی حضور داشته باشید. اما به عنوان شروع کننده تماس، نمی توانید از افرادی که بلاک کرده اید و همچنین افرادی که شما را بلاک کرده اند دعوت کنید تا در مکالمه تصویری گروهی واتساپ حضور داشته باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا