آموزشاینترنت و وب

گروه واتساپ – قابلیت‌های جذابی که در گروه‌های واتساپی وجود دارد

چت گروهی یکی از امکانات نرم‌افزارهای پیام‌رسان است که محبوبیت ویژه‌ای بین کاربران دارد. نرم‌افزار واتساپ هم این ویژگی را درون خود قرار داده تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. در گروه واتساپ شما می‌توانید چیزهای مختلفی را برای دوستانتان ارسال کنید. از عکس‌های میهمانی آخر هفته گرفته تا آهنگ جذابی که هنگام برگشت از سرکار درون تاکسی شنیدید. البته بسیاری از کاربران واتساپ از امکانات کم آن در مقایسه با دیگر پیام‌رسان‌ها گلایه‌مند هستند. در این مطلب شما را ترفند واتساپ آشنا می‌کنیم تا امروز از وجود آن‌ها در این پیام‌رسان مطلع نبودید.

تشکیل گروه واتساپ

برای اینکه گروه واتساپ خود را تشکیل دهید ابتدا باید گزینه New Group را در بالای صفحه لمس کنید. با باز شدن لیست مخاطبین باید اعضا گروه را مشخص کنید. پس از انتخاب دوستان و زدن گزینه Next وارد مرحله‌ای می‌شوید که باید نام و عکس گروه را انتخاب کنید. همچنین برای جذاب‌تر شدن نام گروه می‌توانید از ایموجی‌های مختلف استفاده کنید.

تنظیمات گروه در واتساپ

شما می‌توانید تنظیمات مختلفی را برای گروه واتساپی خود قرار دهید. برای دیدن و تغییر تنظیمات گروه خود روی اسم گروه در بالای صفحه چت ضربه بزنید. در این قسمت می‌توانید متنی را به عنوان توضیحات گره قرار دهید. برای انجام کار کافیست که گزینه Add group description را لمس کنید. با وار شدن به بخش Group Setting با سه گزینه روبه‌رو می‌شوید. با لمس گزینه اول یعنی Send Massages می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی در گروه بتوانند پیام ارسال کنند. برای اینکه فرد دیکتاتوری در جمع دوستان خود به نظر نرسید، بهتر است این گزینه را روی All Participant قرار دهید. در گزینه دوم می‌توانید مشخص کنید که چه افرادی به اطلاعات گروه شما دسترسی داشته باشند و بتوانند آن را اصلاح کنند. در آخرین گزینه می‌توانید ادمین‌های جدیدی را برای گروه مشخص کنید.

گروه واتساپ
لینک گروه در واتساپ

با استفاده از این قابلیت جذاب می‌توانید اعضای جدیدی را به گروه خود اضافه کنید. برای دریافت لینک اختصاصی، ابتدا باید روی اسم گروه ضربه بزنید تا وارد قسمت تنظیمات گروه خود شوید. در این قسمت به پایین بروید تا به گزینه Invite To Group Via Link برسید. با لمس این گزینه می‌توانید به لینک اختصاصی گوه خود دسترسی داشته باشید. با ارسال لینک به گروه‌های مختلف، افراد جدید به گروه شما اضافه خواهند شد؛ پس دقت کنید که لینک را در چه گروه‌هایی به اشتراک می‌گذارید. همچنین واتساپ کد QR گروه شما را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. با اسکن کد QR، لینک گروه برای شما نمایش داده می‌شود و از طریق آن می‌توانید به گروه‌های مختلف وارد شوید.

تایپ متن گروه در واتساپ

ارسال متن در گروه‌ها جزو کارهایی است که هر روز آن را انجام می‌دهیم. در این قسمت از مطلب ترفندی را به شما آموزش می‌دهیم تا متون خود را به صورت خاص‌تری در گروه‌ها ارسال کنید. شاید دوست داشته باشید که کلمه‌ای را به صورت بولد در متن خود به کار ببرید یا زیر عبارت خاصی خط بکشید. شما با انجام چند ترفند ساده‌ در قسمت چت گروه واتساپ، می‌توانید این کارها را به سادگی انجام دهید. برای تایپ به صورت بولد کافیست علامت * را در ابتدا و انتهای کلمه یا عبارت خود استفاده کنید. برای خط‌دار کردن کلمه‌ها نیز باید علامت ~ را به جای ستاره در مرحله قبل استفاده کنید. توجه کنید که نباید بین علامت‌ها و عبارت مورد نظر شما فاصله یا فضای خالی وجود داشته باشد.

میوت کردن گروه‌ها در واتساپ

در خیلی از گروه‌ها به خصوص آن‌هایی که اعضای زیادی دارند، روزانه صدها پیام ارسال می‌شود. اگر قرار باشد که برای هر پیام ارسال شده در گروه پیغامی را دریافت کنید، قطعا پس از مدتی کلافه خواهید شد. شما می‌توانید با رفتن به قسمت تنظیمات، گروه را به حالت بی‌صدا در آورید. اکثر کسانی که در گروه‌ها عضو هستند معمولا از این گزینه استفاده می‌کنند. برای اینکه مخاطب شما از ارسال پیامتان مطلع شود کافیست بعد از تایپ کردن علامت @ نام مخاطبتان را قرار دهید.

گروه واتساپ
لایو لوکیشن در گروه واتساپ

قرارهای تفریحی زیادی هستند که شما با دوستانتان می‌گذارید. در اکثر گروه‌های دوستانه واتساپی زمان و مکان این قرارها مشخص می‌شود. اگر دوست دارید که مکان فعلی دوستان خود را ببینید یا آن‌ها شما را به صورت زنده روی نقشه ببینند، می‌توانید از قابلیت لایو لوکیشن در گروه واتساپ خود استفاده کنید. برای انجام این کار کافیست که روی علامت + در پایین صفحه ضربه بزنید و گزینه Location را لمس کنید. در این قسمت نقشه به شما نمایش داده می‌شود و باید دسترسی واتساپ به GPS دستگاه خود را باز کنید. با لمس گزینه Share Live Location، موقیت مکانی فعلی شما به دوستانتان نمایش داده خواهد شد. دقت کنید که از این قابلیت تنها در گروه‌های شخصی خود استفاده کنید و موقعیت خود را در گروه‌های عمومی اعلام نکنید.

گروه واتساپ

تماس تصویری گروهی در واتساپ

تماس ویدیویی گروهی در واتساپ یکی از بهترین قابلیت‌های واتساپ است که بیشتر کاربران برای برقراری تماس با دوستان خود از آن استفاده می‌کنند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های تماس تصویری واتساپ این است که شما می‌توانید به صورت گروهی از این قابلیت استفاده کنید. برای تماس تصویری گروهی کافیست تا بر روی علامت دوربین کنار اسم گروه ضربه بزنید تا ارتباط شما با دوستانتان برقرار شود. برای استفاده از این قابلیت باید آخرین نسخه واتساپ را نصب کنید و توجه داشته باشید که حداکثر ۴ نفر می‌توانند هم‌زمان با هم تماس تصویری داشته باشند.

در پایان

گروه‌ها در نرم‌افزارهای پیام‌رسان بسیار پرکاربرد هستند. از گروه‌های اجتماعی استفاده مختلفی می‌شود و آن‌ها تنها برای دوستان و آشنایان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. برای مثال می‌توانید گروهی را با ساکنین ساختمان خود تشکیل دهید تا بتوانید جلسات و مشکلات ساختمان را از طریق آن پیگیری کنید. در این مطلب تنها بخشی از قابلیت‌های واتساپ را برای شما معرفی کردیم تا آن‌ها را در گروه واتساپی خود مورد استفاده قرار دهید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا