آموزشاینترنت و وب

ترفند واتساپ | آشنایی با چند ترفند کاربردی برای استفاده حرفه‌ای از واتساپ

واتساپ یکی از چند پیام‌رسان محبوبی است که امروزه بسیاری از کاربران وب به طور روزمره از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از کاربران عقیده دارند که واتس اپ نسبت به سایر پیام‌رسان‌ها قابلیت‌های کمتری دارد. صحت این طرز تفکر بین کاربران را نمی‌توان رد کرد، اما با اجرای چند ترفند کاربردی در این پیام‌رسان می‌توانید حرفه‌ای تر از این برنامه استفاده کنید. به طور مثال می‌توانید کلمات را به صورت بولد یا آندرلاین تایپ کنید یا استیکرهای جدیدی را به چت واتساپ خود اضافه کنید. در این مطلب با آموزش چند ترفند کاربردی واتساپ با شما همراه خواهیم بود که برای اکثر کاربران شناخته شده نیست.

Reply زدن یا پاسخ روی پیام‌ها

اگر در صفحات چت به خصوص در گروه‌ها می‌خواهید به پیام خاصی پاسخ دهید، می‌توانید از این ترفند استفاده کنید. برای این کار کافیست انگشت خود را روی پیام مورد نظر از چپ به راست بکشید تا نوشته شما به صورت خودکار روی آن پیام نقل قول شود.

ترفند واتس اپ

پاک کردن پیام

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیامی را اشتباه برای کسی ارسال کنید. حال اگر این پیام خصوصی بین شما و دوستانتان باشد و شما آن را برای رئیس خود ارسال کرده باشید، افسوس بسیاری از انجام این اشتباه خواهید خورد. در پیام‌رسان واتساپ دیگر چنین نگرانی را تجربه نخواهید کرد؛ زیرا می‌توانید پیام را به سادگی از صفحه مخاطب خود پاک کنید. برای انجام این کار باید انگشت خود را روی پیام موردنظر بفشارید و گزینه Delete را بزنید. البته مخاطب شما از اینکه پیامی را پاک کرد‌ه‌اید، مطلع می‌شود. برای آموزش بیشتر برای پاک کردن پیام اشتباه واتساپ مقاله مورد نظر را مطالعه فرمایید.

اطلاعات افرادی که پیام را خوانده‌اند

یکی از امکاناتی که واتساپ برای کاربران خود قرار داده است این است که می‌توانید بفهمید پیام شما توسط چه کسانی در یک گروه واتساپی مشاهده شده است. برای انجام این کار باید انگشت خود را روی پیام موردنظر نگهدارید تا منو مورد نظر باز شود. پس از باز شدن منو گزینه Info را انتخاب کنید و در صفحه بعدی، لیست کسانی که پیام شما را دریافت کرده‌اند مشخص شده است. همچنین در قسمت Read by مشخص می‌شود کدام یک از افراد گروه، پیام شما را خوانده‌اند.

ترفند واتس اپ
تماس تصویری گروهی

تماس تصویری یکی از جذاب‌ترین امکاناتی است که در پیام‌رسان واتساپ وجود دارد. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید به صورت همزمان با چهار نفر از دوستانتان تماس تصویری داشته باشید. برای استفاده از این قابلیت میتوانید گروه‌هایی را با دوستانتان تشکیل دهید. پس از اینکه گروه را درست کردید روی آیکون تماس تصویری در کنار اسم گروه ضربه بزنید تا تماس تصویری برقرار شود. برای استفاده از این قابلیت راه دیگری نیز وجود دارد. اگر با یکی از دوستانتان در حال انجام تماس تصویری هستید و می‌خواهید فرد دیگری را به مکالمه خود اضافه کنید کافیست روی علامت اضافه کردن مخاطب در بالای صفحه ضربه بزنید تا از لیست باز شده فرد مورد نظر را انتخاب و به گفت‌وگوی خود اضافه کنید. البته این قابلیت فقط برای چهار نفر به صورت همزمان قابل استفاده است.

لایو لوکیشن

ارسال موقعیت مکانی شما به صورت زنده یکی دیگر از قابلیت‌های پیام‌رسان واتساپ است که شاید تا امروز نمی‌دانستید. با استفاده از این قابلیت مکانی که در آن هستید به صورت زنده برای مخاطب نمایش داده می‌شود. برای انجام این ترفند واتساپ ابتدا وارد صفحه چت خصوصی خود شوید و علامت + در پایین صفحه را لمس کنید. روی گزینه Location ضربه بزنید تا وارد قسمت موقعیت مکانی شوید. در این مرحله با زدن روی گزینه Share Live Location پیامی برای شما نمایش داده می‌شود که به شما اخطار می‌دهد موقعیت مکانی فعلی شما قابل ردیابی است و با رضایت خودتان اینکار را انجام می‌دهید. با تایید کردن این گزینه وارد مرحله بعد شده و پس از تعیین زمان، موقعیت زنده شما برای مخاطب نمایش داده می‌شود.

مدیریت حافظه و کم کردن حجم مصرفی

برای مدیریت حافظه و کم کردن مصرف ترافیک بسته اینترنتی خود می‌توانید از این ترفند واتساپ استفاده کنید. به قسمت تنظیمات رفته و با لمس گزینه Data and Storage Usage وارد بخش مربوطه شوید. در این منو می‌توانید مشخص کنید که هر یک از اطلاعات از چه طریقی دانلود شوند. با روشن کردن گزینه Low Data Usage حجم کمتری از بسته‌ی اینترنتی شما هنگام برقراری تماس مصرف می‌شود. دقت کنید که در این قسمت دانلود خودکار عکس‌ها و فیلم‌ها خاموش باشد.

نمایش ندادن عکس پروفایل و لست سین

اگر دوست دارید که بیشتر از حریم خصوصی خود در این پیام‌رسان حفاظت کنید. این ترفند واتساپ بسیار برای شما کاربردی خواهد بود. برای انجام اینکار وارد تنظیمات واتساپ شوید و با لمس کرد گزینه حساب کاربری یا Account شوید. در این قسمت با لمس گزینه خصوصی یا privacy می‌توانید مشخص کنید که تصویر پروفایل و آخرین زمان آنلاین بودن شما برای چه کسانی قابل نمایش باشد.

ترفند واتس اپ

تایپ به صورت بولد و آندرلاین

برای تایپ کردن به صورت بولد کافیست که پیام خود را بین دو علامت ستاره (*) تایپ کنید. اگر می‌خواهید که قسمتی از متن شما به صورت خط‌دار نوشته شود کافیست کلمه یا عبارت مورد نظر را بین دو علامت (~) تایپ کنید. توجه داشته باشید که نباید بین علامت‌ها و متن شما فاصله وجود داشته باشد.

سخن پایانی

اگر چه هنوز هم بسیاری از کاربران واتساپ از قابلیت‌های محدود آن گلایه‌مند هستند. شرکت فیسبوک به عنوان مالک جدید واتساپ است سعی می‌کند با ارائه به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌های جدیدی را به این پیام‌رسان اضافه کند. در این مطلب سعی کردیم شما را با چند ترفند واتساپ آشنا کنیم که ممکن است تا به امروز از وجود آنها در این پیام‌رسان مطلع نبوده باشید.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا