دسته بندی نشدهسیستم عاملفناوری

ویندوز ۱۱ چه زمانی منتشر خواهد شد؟ از شایعه تا واقعیت ویندوز ۱۱

بدون شک ویندوز بیشتر از همه سیستم عامل دیگری در دنیا کاربر دارد. این سیستم عامل راه بسیار طولانی را طی کرده است و مایکروسافت طی سالیان متعدد با رفع باگ‌های امنیتی و بالا بردن سطح امکانات سیستم عامل خود سعی کرده است بهترین خود را در اختیار کاربران قرار دهد. همانطور که می‌دانیم، آخرین نسخه فعلی این سیستم عامل ویندوز ۱۰ است. اما آیا ویندوز ۱۱ نیز خواهد آمد؟ در این مطلب به این پرسش پاسخ می‌دهیم. پس تا انتها با کیمیانو باشید.

برای بررسی بیشتر ویندوز ۱۱ به مقاله تاریخ انتشار ویندوز ۱۱ و بخشی از قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۱ مراجعه نمایید.

آیا ویندوز ۱۱ در راه است؟

با نگاه کردن به گذشته متوجه می‌شویم ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است. اما آیا با گذشت این همه سال شرکت مایکروسافت به دنبال عرضه نسخه ۱۱ آن است؟ آیا چنین نسخه‌ای از ویندوز اصلا وجود خواهد داشت؟

طبق شایعات قرار بر این بوده است که ماه آگوست سال ۲۰۲۰ ویندوز ۱۱ توسط شرکت مایکروسافت عرضه شود، اما چرا این اتفاق رخ نداد؟

در واقع، شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز خواهد بود. همین موضوع باعث شد تا کاربران زیادی شوکه شوند!

واکنش‌های منفی‌‌ کاربران نسبت به ویندوز ۸ باعث شد تا مایکروسافت ویندوز ۱۰ را عرضه کند که افراد زیادی بر ‌این باور بودند ویندوز ۱۰ نسخه نهایی نخواهد بود.

با این حال ۵ سال گذشته است و ویندوز ۱۰ هنوز به حیات خود ادامه می‌دهد.

چرا ویندوز ۱۱ عرضه نمی‌شود؟

کوتاه‌ترین پاسخ این است که اصلا به نسخه ۱۱ نیازی نداریم! به این دلیل که مایکروسافت با عرضه ویندوز ۱۰ و گذشت تنها ۳ سال نزدیک به ۱ میلیارد کاربر جذب کرده است. به عبارت دیگر اهالی ردموند مسیر درستی را در پیش گرفتند.

ویندوز 11
با در نظر گرفتن طراحی ویندوز ۱۰ متوجه می‌شویم که با خروج از حالت سنتی به سمت مدرن حرکت کرده است.

این موضوع می‌تواند در کنار قابلیت‌هایی که ویندوز جدید دارد دلیلی برای جذب کاربر باشد. البته این رابط کاربری (UI) زمانی حالت نهایی به خود گرفته است که مایکروسافت نیاز تمام کاربران را مد نظر داشته است.

ویژگی‌های دیگری که باعث شده است ویندوز ۱۰ همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، انتشار منظم پچ و به‌روزرسانی‌های امنیتی بوده است.

مایکروسافت در ماه‌های می و نوامبر (۲ مرتبه در سال) برای کاربران سیستم عامل ویندوز خود به‌روزرسانی با ویژگی‌های کاملا جدید در نظر می‌گیرد. درکنار ویژگی‌های جدید، بصورت ماهانه پچ‌های امنیتی و رفع مشکل نیز منتشر می‌شود.

بنابراین با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی‌ها می‌بینیم که خبری از عرضه ویندوز ۱۱ نخواهد بود!

طبق گزارش StatCounter بیش از ۷۰ درصد کاربران سیستم عامل ویندوز، از نسخه ۱۰ استفاده می‌کنند و نسخه دسکتاپ ۵۴.۷ درصد نیز نصب شده است.

اگر ویندوز ۱۰ مانند ویندوز ۸ مورد استقبال کاربران قرار نمی‌گرفت قطعا نسخه ۱۱ در راه بود.

ویندوز 11
احتمالا شما نیز در بستر اینترنت ویدیوهای مفهومی زیادی از Windows 11 دیده‌اید اما در واقع تمامی این ویژگی‌ها به ویندوز ۱۰ می‌توانند اضافه شوند تا نیاز به نسخه جدیدتر نباشد.

طبق آخرین اخبار به دست آمده، مایکروسافت همچنین نسخه فعلی ویندوز را برای دستگاه‌های با دو نمایشگر بهینه می‌کند تا مجددا احتمال انتشار نسخه جدید این سیستم عامل کم شود.

برای مثال دستگاه سرفیس نئو از دو صفحه نمایش بهره می‌برد.

چه زمانی ویندوز ۱۱ عرضه می‌شود؟

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مایکروسافت تصمیم بگیرد تغییرات جدی‌ در سیستم عامل ویندوز ایجاد کند. ممکن است این تغییرات شامل سیستم عامل ، قابلیت‌ها ، طراحی گرافیکی و غیره شود.

با این حال هنوز اخباری از عرضه نسخه جدید ویندوز به بیرون درز نکرده است و نمی‌توانیم بگوییم زمان قطعی نیز برای آن در نظر بگیریم.

گرچه، آینده را کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند و در دنیای نرم‌افزارها هر اتفاقی از جمله انتشار ویندوز ۱۱ ممکن است رخ دهد!

 

بروزرسانی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

معرفی ویندوز ۱۱

ویندوز ۱۱ یا همان ویندوز ۱۰X در نهایت به واقعیت پیوست و اخبار جدیدی از این محصولات پرطرفدار مایکروسافت به بیرون درز کرد .

در این ویندوز که تصویر آن را در زیر می بینید ، شباهت بسیار زیادی با Mac پل دارد.

 

ویندوز 11

اینستاگرام کیمیانو
منبع
کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا