موبایل

سیستم عامل هارمونی ۲.۰ هوآوی ابتدا روی چه گوشی‌هایی استفاده خواهد شد؟

هوآوی رسما اعلام کرده است تعدادی از گوشی‌هایی که از لانچر EMUI 11 استفاده می‌کنند، قادر به نصب سیستم عامل هارمونی ۲.۰ خواهند بود.

نسخه جدید سیستم عامل این شرکت در چند مرحله در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد و اولین نسخه بتا برای گوشی‌های این شرکت انتظار می‌رود دسامبر منتشر شود.

پوستری در شبکه اجتماعی ویبو منتشر شده است که زمان‌بندی انتشار این سیستم عامل را برای گوشی‌های هوآوی نشان می‌دهد.

سیستم عامل هارمونی 2.0 هوآوی ابتدا روی چه گوشی‌هایی استفاده خواهد شد؟

طبق این پوستر، گوشی‌های مجهز به چیپست کرین ۹۰۰۰ در صف اول قرار دارند (یعنی سری میت ۴۰)، سپس گوشی‌های با چیپست کرین ۹۹۰ ۵G (بعضی از مدل‌های P40 و میت ۳۰) و به همین ترتیب سایر گوشی‌ها.

حتی گوشی‌های نسبتا قدیمی که از چیپست کرین ۷۱۰ و ۸۱۰ استفاده می‌کنند به این جمع خواهند پیوست (البته پس از یک انتظار طولانی).

عبارت «بخشی» (partial) در تصویر زیر احتمالا به این معنا است که تنها بعضی مدل‌های مجهز به این چیپست‌ها به‌روزرسانی خواهند شد، گرچه شاخص انتخاب آن‌ها مشخص نیست.

جنگ تجاری بین آمریکا و چین جلوی توانایی هوآوی را برای معرفی به موقع پرچم‌دارهای جدیدش یعنی مدل‌های میت ۴۰ گرفته است، در حالی که هر سال پرچم‌دارهای جدید سری میت تا الان معرفی شده بودند.

عواملی مانند تامین محدود چیپست‌های این گوشی‌ها و همچنین دسترسی نداشتن به خدمات موبایلی گوگل برای کاربران غرب باعث این تاخیر شده است.

سری میت انتظار می‌رود اواسط اکتبر در بازار چین معرفی شوند، در حالی که تاریخ ورود آن‌ها به بازار جهانی تا سال ۲۰۲۱ نخواهد بود.

باید توجه کنید تبلت‌ها (و احتمالا دستگاه‌های تاشو) هوآوی نیز مجهز به چیپ کرین ۹۰۰۰ عرضه خواهند شد چون سیستم عامل هارمونی قرار است روی هر دستگاهی از ساعت‌های هوشمند، گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و غیره قابل نصب و استفاده باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا