آموزشنرم افزار ویندوزنرم‌افزار و اپلیکیشن

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ را رفع کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید مایکروسافت استور در حقیقت یکی از اجزای اصلی ویندوز ۱۰ را تشکیل می‌دهد. اما بسیاری از کاربران مشکلات خاصی را در مورد آن گزارش داده‌اند. به عنوان مثال، یکی از دغدغه‌های بیشتر کاربران باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ است. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم. با کیمیانو همراه باشید.

برای رفع مشکل باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ باید چه کار کنیم؟

چند راه‌حل در این مورد وجود دارد که در ادامه مراحل هر کدام را به صورت کامل توضیح می‌دهیم:

غیر فعال کردن اتصال پروکسی

در بخش جستجوی منو استارت، Internet Options را تایپ کنید و سپس اینتر را فشار دهید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

 

به تب Connections بروید و روی تنظیمات LAN کلیک کنید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

علامت گزینه Use a proxy server for your LAN را بردارید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

سپس روی Ok کلیک کنید.

درست است که پروکسی از حریم شما به خوبی محافظت می‌کند، اما گاهی باعث بروز مشکلات خاصی نیز می‌شود مثل همین باز نشدن استور در ویندوز ۱۰. بنابراین این راه را امتحان کنید و اتصال پروکسی را غیر فعال کنید. اگر هنوز استور باز نمی‌شود راه‌حل‌های بعدی را دنبال کنید.

تنظیم تاریخ و زمان

روی  Date & Timeدر سمت راست نوار وظیفه کلیک کنید و به بخش تنظیمات این دو مورد بروید. اگر تنظیمات به صورت خودکار انتخاب شده است و زمان وارد شده با الان مطابقت ندارد، علامت خودکار بودن آن را بردارید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

روی Change کلیک کنید، در زیر این بخش یک تاریخ و زمان درست را وارد کنید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

عوامل زیادی وجود دارد که مستقیما نمی‌توان به فروشگاه مایکروسافت وصل شد و در مواقعی حتی مانع از انجام کار آن می‌شود. تاریخ و زمان نادرست یکی از این موارد است.

بنابراین وقتی استور در ویندوز باز نمی‌شود، می‌توانید به این راه‌حل هر چند ساده متصل شوید. تاریخ و زمان را تغییر دهید شاید استور دوباره کار کند.

آنتی ویروس خود را مورد بررسی قرار دهید

گاهی آنتی ‌ویروسی که روی سیستم نصب کردید می‌تواند در انجام کارها تداخل ایجاد کند و باعث بروز مشکلات مختلف مانند باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ شود.

به همین دلیل ممکن است بخواهید بعضی از ویژگی‌های آنتی ویروس را غیرفعال کرده و بررسی کنید که آیا این کار به شما کمک می‌کند یا خیر. در بعضی موارد، حتی امکان دارد مجبور شوید آنتی ویروس خود را به صورت کامل غیر فعال کنید.

بعضی اوقات حتی اگر آنتی ویروس خود را غیرفعال نیز کرده باشید، متوجه خواهید شد که استور هنوز باز نمی‌شود که در این موارد باید آنتی ویروس را از روی سیستم خود حذف کنید.

اگر با حذف آنتی ویروس مشکلتان برطرف شد، ممکن است زمان مناسبی برای بررسی تغییر نرم افزار آنتی ویروستان باشد.

حافظه مخفی استور را ریست کنید

به بخش جستجو در منوی استارت بروید و عبارت wsreset.exe را تایپ کنید.

WSReset.exe را باز کنید و کمی منتظر بمانید تا روند باز شدن آن به پایان برسد.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

پاک کردن حافظه مخفی فروشگاه مایکروسافت، گاهی می‌تواند به عنوان راه‌حل برای مشکل‌های مختلفی استفاده شود و شاید برای این مورد هم جواب دهد.

تنظیم مجدد حافظه مخفی بسیار ساده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دستور ساده را اجرا کنید. پس از انجام این فرآیند، فروشگاه شما ریست خواهد شد و شاید مشکل نیز رفع شود.

بررسی کردن منطقه جغرافیایی

به بخش تنظیمات بروید و از آن جا Time & Language را انتخاب کنید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

 

حال از منوی سمت چپ،  Region & Languageرا انتخاب کنید. در بخش سمت راست، ایالات متحده را به عنوان کشور یا منطقه جغرافیایی خود تنظیم کنید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

پس از تغییر منطقه، سعی کنید مایکروسافت استور را مجددا راه‌اندازی کنید. سپس دوباره بررسی کنید که آیا باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ وجود دارد یا خیر.

طبق گفته تعدادی از کاربران با انجام مراحل بالا مشکلشان حل شده است. اما اگر این راه‌حل باز هم مشکلتان را رفع نکرد، راه‌حل‌های بعدی را بررسی کنید.

ثبت مجدد مایکروسافت استور

Windows Key+S را فشار دهید و عبارت PowerShell را در کادر پایین تایپ کنید.

روی Windows PowerShell راست کلیک کرده، سپس Run as administrator را انتخاب کنید.

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

وقتی PowerShell باز شد، عبارت زیر را در آن وارد کنید و اینتر را فشار دهید تا دستور اجرا شود:

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command “& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}”

پس از اجرای دستور، باید مشکل مایکروسافت استور به طور کامل حل شود. با این حال، می‌توانید با ثبت مجدد برنامهMicrosoft Store ، این مشکل را برطرف کنید. این روش تا حدودی پیشرفته است، اما شما می‌توانید در صورتی که مراحل بالا مشکلتان را رفع نکرد از این روش استفاده کنید.

به‌روزرسانی‌های از دست رفته را نصب کنید

چطور مشکل باز نشدن استور در ویندوز 10 را رفع کنیم؟

بخش تنظیمات را باز کرده و به قسمت به‌روزرسانی و امنیت (Update & Security) بروید.

حال روی گزینه Check for updates کلیک کنید.

اگر به‌روزرسانی ویندوز در دسترس باشد، ویندوز آن‌ها را به‌صورت اتوماتیک در پس‌زمینه دانلود می‌کند. پس از دانلود آپدیت‌ها، به محض این که سیستم مجدد راه‌اندازی شود، نصب خودکار برنامه‌ها نیز انجام خواهد شد.

بعد از این که سیستم خود را طبق آخرین نسخه به‌روز کردید باید دیگر مشکلتان کاملا رفع شده باشد. طبق گفته کاربران، بعضی اوقات اگر به‌روزرسانی های لازم را نصب نکنید، باز نشدن استور در ویندوز ۱۰ رخ می‌دهد.

اینستاگرام کیمیانو
منبع
windowsreport.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا