سیستم عامل

مشکل جدید ویندوز ۱۰ بعد از آپدیت آن

مایکروسافت دو هفته قبل آپدیت KB4549951 را برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد تا برخی از مشکلات امنیتی را برطرف کند. اما از زمانی که کاربران این آپدیت را استفاده کرده اند، ظاهرا مشکلاتی برای آن ها به وجود آمده است. در حال حاضر گزارشاتی وجود دارد که نشان می دهد نصب آپدیت جدید ویندوز ۱۰ باعث هنگ کردن سیستم و ظاهر شدن صفحه ارور آبی معروف شده است. بعضی از کاربران نیز ادعا می کنند فایل های آن ها بدون اجازه حذف یا جابجا شده اند.

یکی دیگر از مشکلاتی که از همان ابتدا متوجه آپدیت جدید ویندوز ۱۰ شد، نصب نشدن آن روی بعضی از سیستم ها بود. اما تعدادی از افرادی که موفق به نصب و اجرای این آپدیت شده اند، گزارش می دهند که به طور مکرر کامپیوتر هنگ کرده و آن ها با صفحه ارور آبی ویندوز مواجه می شود. طبق اطلاعات به دست آمده از این کاربران، شایع ترین ارور های موجود در صفحه آبی عبارتند از:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
CRITICAL_PROCESS_DIED
ACPI_BIOS_ERROR
INACCESSIBLE BOOT DEVICE
MEMORY_MANAGEMENT
DPC_WATCHDOG_VIOLATION
Portcls.sys

این اتفاق برای بعضی از کاربران به طور متناوب رخ می دهد و الگوی خاصی را دنبال نمی کند، در حالی که در بعضی از سیستم ها بعد از هر بار روشن یا ریستارت شدن بلافاصله صفحه ارور ظاهر می شود. در هر صورت هنوز علت اصلی این مشکل مشخص نشده است.

مایکروسافت

 

علاوه بر صفحه آبی ارور که به نظر می رسد جدی باشد، بعضی از کاربران ادعا می کنند فایل ها بدون اجازه آن ها حذف شده یا به طور خودکار به پوشه های دیگر انتقال داده می شوند.

البته بایه به این نکته هم اشاره کنیم که آپدیت جدید برای همه دردسرساز نشده است و بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ که آن را نصب کرده اند بدون هیچ مشکلی از سیستم خود استفاده می کنند. مایکروسافت هنوز هیچ اظهار نظری در رابطه با این ادعا ها نداشته است.

در گذشته نیز بعضی از آپدیت های مایکروسافت مشکلاتی برای ویندوز به وجود آورده بودند که این شرکت با انتشار سریع آپدیت های بعدی آن ها را برطرف کرده بود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا