گجت

کنسول Xbox Series X در زمان مقرر عرضه خواهد شد

در حالی که چیزی به زمان عرضه نسل جدید کنسول های بازی سونی و مایکروسافت نمانده است، خبر های جدید حاکی از آن است Xbox Series X در موعد مقرر روانه بازار خواهد شد، اما بازی های اختصاصی آن ممکن است با کمی تاخیر ارائه شوند.

طبق گزارش CNBC، Phil Spencer رئیس بخش توسعه Xbox مایکروسافت اعلام کرده است که شیوع ویروس کرونا هیچ تاثیری بر زمان عرضه ایکس باکس ایکس ندارد و این کنسول در تاریخ از قبل تعیین شده که سه ماهه آخر سال جاری است، در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. اما ظاهرا شرایط برای بازی های اختصاصی این کنسول کمی متفاوت است و این احتمال وجود دارد که معرفی آن ها با تاخیر همراه باشد. اسپنسر در این باره می گوید:

“ابهامی که فعلا وجود دارد در واقع توسعه و طراحی بازی ها است. صنعت بازی سازی در حال حاضر مقیاس وسیعی دارد و صد ها متخصص و طراح گرد هم می آیند تا با بهره گیری از خلاقیت و تجربیات یکدیگر بهترین بازی ها را خلق کنند.

هنوز مشخص نیست کدام بازی ها همزمان با عرضه رسمی کنسول ایکس باکس ایکس ارائه خواهد شد و کدام عناوین برای بازه های زمانی بعد از آن در نظر گرفته شده است. اما انتظار می رود در تاریخ ۷ می که مایکروسافت وعده داده است برای اولین بار از گیم پلی نسل جدید رونمایی خواهد کرد، به عناوین بازی ها نیز اشاره ای شود.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ مایکروسافت حق مالکیت چهار استودیو Ninja Theory ، Compulsion Games ، Playground Games ، و Undead Labs را خریداری کرد. بنابراین این استودیو ها به عنوان زیرمجموعه های مایکروسافت از کنسول Xbox Series X پشتیبانی خواهند کرد. به احتمال فراوان اشاره اسپنسر به بازی هایی که ممکن است دیرتر از موعد مقرر ارائه شوند در واقع عناوینی است که توسط همین استودیو ها توسعه داده می شود.

علاوه بر تیم های داخلی مایکروسافت، استودیو های دیگری نیز قرار است از کنسول جدید این شرکت پشتیبانی کنند که از میان آن ها خبر همکاری با استودیو Ubisoft برای پنج بازی تایید شده است. با این تعاریف می توان گفت ایکس باکس ایکس با تعداد مطلوبی از عناوین جدید همراهی خواهد شد. از سوی دیگر طیف گسترده ای از بازی های کنسول های نسل قبلی (Xbox 360 و Xbox One) نیز در این کنسول جدید قابل اجرا خواهد بود.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا