موبایل

گوشی تاشو شیائومی به شکل حرف Z تا خواهد شد

اوایل ماه جاری میلادی، اخباری در چین منتشر شد مبنی بر این که شیائومی احتمالا اولین گوشی تاشو خود را اوایل سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد کرد.

این شرکت در ابتدای سال ۲۰۱۹، نمونه اولیه گوشی تاشو خود را به نمایش گذاشت، ولی این دستگاه هرگز به شکل یک محصول تجاری وارد بازار نشد.

حالا غول چینی در اداره جهانی مالکیت فکری برای گوشی تاشو خود طراحی جدیدی را ثبت کرده است. مدل جدید طراحی صدفی شکل دارد و شبیه به گوشی زد فلیپ سامسونگ و RAZR موتورولا است.

با توجه به این پتنت می‌توان حدس زد شیائومی ظاهرا آینده را در گوشی هوشمندی دیده است که بتواند دو مرتبه تا شود.

پتنت ثبت‌شده طراحی را برای گوشی نشان می‌دهد که با دو مرتبه تا شدن به شکل حرف Z خواهد بود. این دستگاه یک نمایشگر تاشو غول‌پیکر دارد و در جلو نیز یک صفحه نمایش بزرگ دیده می‌شود.

این پتنت در ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰ مورد تایید گرفته است و ۱۶ طراحی مختلف را در خود دارد که نشان می‌دهند این گوشی تاشو از همه جهت‌ها تا خواهد شد.

گوشی تاشو شیائومی به شکل حرف Z تا خواهد شد

محصول شیائومی یک گوشی بسیار مدرن با حواشی بسیار اندک اطراف نمایشگر است و در حالت بسته یک نمایشگر بزرگ در عقب و همچنین جلو دارد.

این گوشی در حالت تاشده دو نمایشگر دارد، نمایشگر جلو جدا است و فضای نمایش عقب بخشی از نمایشگر تاشو بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

گوشی تاشو شیائومی به شکل حرف Z تا خواهد شد

نمایشگر جلو بسیار شبیه به گوشی گلکسی زد فولد ۲ سامسونگ است و این دستگاه همچنین یک دوربین در حفره بسیار کوچک نمایشگر دارد که در بالا و وسط قرار گرفته است.

جدا از این دوربین، روی این گوشی تاشو هیچ دوربین دیگری دیده نمی‌شود که علت آن شیوه تا شدن این گوشی است، چون زمان تا کردن عقب این دستگاه مخفی می‌شود.

بنابراین، دوربین عقب تنها زمانی قابل استفاده خواهد بود که این گوشی هوشمند کاملا در حالت باز و به شکل یک تبلت است.

گوشی تاشو شیائومی به شکل حرف Z تا خواهد شد

بنابراین، شک داریم عکاسی در این حالت تجربه خوشایندی باشد. کاربر با دوربین جلو می‌تواند تصاویر سلفی و همچنین عادی بگیرد، چون اگر گوشی را برگرداند می‌تواند از صفحه نمایش روی جناح دیگر به عنوان یک نمایاب استفاده کند.

در سمت راست صفحه نمایش جلو دکمه‌های کنترلی به همراه جایگاه خشاب سیم‌کارت قرار گرفتند. یک دکمه عریض و بزرگ نیز دیده می‌شود که احتمالا نقش آن به عنوان یک قفل برای باز و تا کردن گوشی است.

همچنین یک دکمه تنظیم حجم صدا کشیده به چشم می‌خورد و می‌توانیم ببینیم اسپیکرها و پورت یواس‌بی C در بالا و پایین قرار گرفتند.

گوشی تاشو شیائومی به شکل حرف Z تا خواهد شد

متاسفانه هنوز مشخص نیست چنین دستگاهی نیز ساخته خواهد شد یا نه و این امکان وجود دارد شیائومی تنها در حال بررسی طراحی‌های مختلف باشد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا