استارتاپنرم‌افزار و اپلیکیشن

پیدا کردن موزیک های جدید در یوتیوب موزیک آسان تر می شود

یوتیوب قصد دارد یک برگه جدید به اپلیکیشن موسیقی خود اضافه کند تا جستجو و پیدا کردن موزیک های تازه منتشر شده در یوتیوب موزیک آسان تر از گذشته باشد.

این برگه به دو قسمت تقسیم می شود، تازه منتشر شده ها ( New Releases ) و طبقه بندی بر اساس ژانر و موضوع       ( Moods & Genres ).

در گذشته گام های مهمی در جهت بهبود عملکرد اپلیکیشن یوتیوب موزیک نظیر اضافه کردن بخش لیریکس به برگه در حال پخش و ایجاد قابلیت شناسایی موزیک لایبرری دستگاه برداشته شده بود تا تجربه های بهتری در هنگام گوش دادن به موسیقی رقم بخورد.

اما حالا گوگل توجه خود را به بخش پیدا کردن موزیک های جدید معطوف کرده است تا پیدا کردن آهنگ های تازه منتشر شده آسان تر و در نتیجه لذت بخش تر از گذشته باشد.

به عبارت دیگر قرار است فرایند های مربوط به جستجو و پیدا کردن آهنگ های جدید در برگه جدیدی با نام Explore جمع شده و بخش Hotlist که قبلا برای این کار در نظر گرفته شده بود از اپلیکیشن حذف شود.

این برگه جدید دو دسته بندی را در اختیار کاربران قرار می دهد ؛ گروه اول به معرفی تازه منتشر شده ها اختصاص دارد و گروه دوم موسیقی را بر اساس ژانر یا حس و حال طبقه بندی می کند.

تازه منتشر شده ها شامل جدید ترین موزیک ها، آلبوم ها، تم آهنگ ها و موزیک ویدیو ها است ؛ علاوه بر آن محتوای کاملا جدید و به روز با توجه به تاریخچه ثبت شده در حساب کاربری به شما پیشنهاد داده می شود.

بخش Moods & Genres نیز به کاربر کمک خواهد کرد پلی لیست ایده آل خود را بر اساس ژانر مورد علاقه یا حال و هوای لحظه، مثلا در حال مدیتیشن و ورزش و یا حتی لذت بردن از موسیقی پیدا کند.

لازم به ذکر است که تغییرات مذکور پس از نصب آخرین نسخه اپلیکیشن روی هر دو نسخه Android و iOS ظاهر خواهد شد.

نسخه وب اپلیکیشن نیز قرار است به زودی با این تغییرات به روز رسانی شود. البته تیم توسعه YouTube Music وعده داده است تا چند روز آینده پیشرفت های دیگری نیز در راه خواهد بود.

با توجه به سرعت تغییرات و معرفی قابلیت های جدید برای این اپلیکیشن در ماه های اخیر، چنین ادعایی دور از واقعیت به نظر نمی رسد.

اینستاگرام کیمیانو

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا